Реєстр ліцензіатів НКРЕКП оновлено за допомогою DiXi Group

19 березня 2020

Експерти DiXi Group продовжують допомагати НКРЕКП оприлюднювати інформацію у формі відкритих даних.

Національна комісія з питань регулювання енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) розпочала публікацію оновленого ліцензійного реєстру компаній, чию діяльність вона регулює. У порівнянні з попередньою версією, інформація оновлюється одразу після внесення змін та публікується у коректному табличному форматі.

Що нового у відкритих даних?

Окрім частоти оновлення даних ліцензійного реєстру, збільшилась і кількість розкритої інформації. Відтепер публікуються не тільки дані про рішення щодо видачі ліцензії, але й подальші рішення НКРЕКП в межах цієї ліцензійної справи, зокрема, про анулювання. Також публікується інформація про випадки, коли компаніям було відмовлено у видачі ліцензії на певний вид господарської діяльності.

Також у ліцензійному реєстрі публікуватимуться й відомості про рішення, згідно з якими, компаніям будуть призупиняти або відновлювати дію ліцензій, звужувати або розширювати межі дозволеної діяльності у рамках ліцензії. У наборі даних зберігається й інформація про ліцензії, які вже не діють.

 Як змінили підхід у роботі з даними?

Підготовка у машиночитному форматі Ліцензійного реєстру НКРЕКП та Реєстру суб'єктів господарювання, які провадять діяльність у сферах енергетики та комунальних послуг, здійснювалась за експертної підтримки аналітичного центру DiXi Group.

«Довгий час всередині Регулятора різними частинами ліцензійного реєстру опікувались різні фахівці, наприклад, одна людина – відповідальна за газовий сектор, інша – за електроенергетику, і так далі. Як наслідок - за багато років роботи Нацкомісії деталізована інформація про ліцензіатів накопичилась у різних форматах зі своїми особливостями, - описує проблеми, з якими зіштовхнулись експерти, менеджер DiXi Group Андрій Білоус. - З огляду на людський фактор, також значно зросла кількість змістовних помилок, на кшталт, невірно вказаного ЄДРПОУ, неправильної дати початку дії ліцензії, пропущених даних  у записах».

Як наслідок, підготовка публічної зведеної версії ліцреєстру була надзвичайно трудоємким та низькопродуктивним процесом. З огляду на якість первинної інформації, виконавцю доводилось щоразу вручну приводити інформацію до єдиного формату та перевіряти коректність записів.

«Спочатку ми допомогли підготувати уніфіковану табличну структуру для ліцензійного реєстру, щоб усі відповідальні фахівці готували дані за одним принципом, - розповідає Андрій Білоус. - Затим ми допомогли опрацювати усі наявні архівні дані про рішення щодо ліцензування компаній у відповідно до уніфікованої структури, а потім допомогли їх «вичистити» від помилок та верифікувати спільно з фахівцями НКРЕКП. Далі – навчили фахівців Регулятора вести реєстр ліцензіатів за єдиним підходом. Очікуємо, що невдовзі вищезгадані дані стануть доступні й на Порталі відкритих даних data.gov.ua ».

У результаті роботи усі секторальні дані ліцреєстру зведені в один машиночитний формат. Завдяки цьому фахівці Регулятора мають можливість з мінімальними часовими затратами бачити необхідну інформацію як в розрізі компаній, так і в розрізі рішень. Також варто зазначити, що сам процес ведення реєстру було значно спрощено та оптимізовано у часі. Відтепер працівники Регулятора мають можливість більше часу приділяти аналізу інформації, а не її механічному веденню.

Довідка

Список публічних даних НКРЕКП можна бачити за лінком - https://bit.ly/2QqeVVi . Варто відзначити, що дані оновлюються в разі внесення змін, майже щотижня. Окрім публікації на сайті НКРЕКП очікується публікація даних на порталі data.gov.ua.

Раніше DiXi Group допоміг створити онлайн-інструмент для НКРЕКП - «Перелік електропостачальників». Він дає можливість споживачам оперативно знаходити у різних регіонах країни постачальників, які приєднані до договорів про розподіл з відповідними операторами систем.

Відкриття даних НКРЕКП  відбувається в рамках проєкту USAID «Прозорість енергетичного сектору», який виконує ГО «ДІКСІ ГРУП».

НАШІ ПЛАТФОРМИ

Інформаційно-аналітичний ресурс«Українська енергетика UA-Energy.org» є унікальною платформою для інформування

UA-ENERGY.ORG

Сайт коаліції, що об'єднує експертів провідних аналітичних центрів та громадських організацій у галузі енергетики та охорони довкілля

enref.org

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні

eiti.org.ua

Незалежна платформа для публічного діалогу з питань розвідки та видобутку нетрадиційного газу

newgas.org.ua

Відкритий дискусійний онлайн майданчик, який дає можливість усім охочим запропонувати конструктивну, реалістичну стратегію

ENKARTA.ORG