Експерти DiXi Group підтримали роботу Міжвідомчої комісії з УРП

02 квітня 2020

Представники DiXi Group Ольга Полуніна та Роман Ніцович були залучені як зовнішні експерти членів Міжвідомчої комісії з організації укладення та виконання угод про розподіл продукції від Верховної Ради та  Мінекоенерго. Вони готували коментарі до заявок та провели оцінку доброчесності компаній.

1   квітня Міжвідомча комісія з організації укладення та виконання угод про розподіл продукції (УРП) за результатами оцінки заявок визначила та рекомендувала уряду переможців трьох конкурсів: на Охтирській та Грунівській ділянках – це європейський енергетичний холдинг EPH (Nafta), на Ічнянській ділянці – компанія York Energy, зареєстрована у Великобританії. Рішення щодо переможців уряд має прийняти протягом місяця.

Аналітичний центр DiXi Group надав підтримку Міжвідомчій комісії під час розгляду даних конкурсів. Директор з досліджень DiXi Group Роман Ніцович та менеджерка із сталого розвитку Ольга Полуніна долучились як зовнішні експерти членів Міжвідомчої комісії від Верховної Ради та  Мінекоенерго. Вони надали власні коментарі до заявок конкурсантів. Крім того, представникам комісії були надані результати оцінки доброчесності компаній, здійсненої експертами DiXi Group на основі даних з відкритих джерел.

«DiXi Group не вперше надає аналітичну підтримку Міжвідомчій комісії, але для мене це новий досвід, - коментує менеджерка із сталого розвитку DiXi Group Ольга Полуніна. - Це дуже добре, що комісія залучає у якості експертів представників громадянського суспільства. Така співпраця підвищує довіру до діяльності уряду в сфері видобутку газу і допомагає зробити процес прийняття рішень більш об’єктивним і фаховим.  І це означає, що ми стаємо  на крок ближче до розкриття контрактів, яке має  бути забезпечене з 2021 року  відповідно до міжнародного стандарту Ініціативи прозорості видобувних галузей, учасницею якої є Україна", - зазначає експертка.       

Допомога у роботі Міжвідомчої комісії з організації укладення та виконання угод про розподіл продукції здійснювалась у рамках реалізації проєкту USAID «Прозорість енергетичного сектору», який виконує ГО «ДІКСІ ГРУП».

НАШІ ПЛАТФОРМИ

Інформаційно-аналітичний ресурс«Українська енергетика UA-Energy.org» є унікальною платформою для інформування

UA-ENERGY.ORG

Сайт коаліції, що об'єднує експертів провідних аналітичних центрів та громадських організацій у галузі енергетики та охорони довкілля

enref.org

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні

eiti.org.ua

Незалежна платформа для публічного діалогу з питань розвідки та видобутку нетрадиційного газу

newgas.org.ua

Відкритий дискусійний онлайн майданчик, який дає можливість усім охочим запропонувати конструктивну, реалістичну стратегію

ENKARTA.ORG