DiXi Group закликає виконати закон про прозорість у видобутку

28 березня 2020

№ 40/2020 від 20.03.2020 року

Прем’єр-міністру України 

Шмигалю Д.А.


Шановний Денисе Анатолійовичу!


Висловлюємо Вам повагу та звертаємося стосовно подальшого забезпечення належного виконання Закону України «Про забезпечення прозорості у видобувних галузях» (далі – Закон) з наступним.

Прийняття Закону створило правову базу для організації процесу звітування видобувних компаній в рамках Ініціативи прозорості видобувних галузей (далі – ІПВГ), міжнародного стандарту, підтриманого у 53 країнах світу, який передбачає розкриття інформації про стан справ у видобувному секторі держави. Такі кроки України були позитивно оцінені міжнародними партнерами та сприяли сприйняттю нашої держави, як надійного партнера, що впроваджує світові стандарти прозорості.   

Разом із тим, з часу прийняття Закону у 2018 році досі не впроваджено вторинне законодавство, що суттєво гальмує імплементацію ІПВГ в Україні.  Через відсутність вторинного законодавства та невизначеність певних процедурних питань, зокрема затвердження Положення про багатосторонню групу щодо імплементації ІПВГ,  яке розробляється Міністерством енергетики та захисту довкілля з початку 2019 року, не розпочато роботу над звітами за 2018-2019 роки. Це загрожує виключенням України з ІПВГ, оскільки згідно зі Стандартом ІПВГ, звіт за 2018 рік має бути опубліковано до кінця 2020 року.

Одночасно, слід зазначити, що міжнародний стандарт ІПВГ змінюється один раз на три роки, тому законодавство України також має оновлюватись відповідно. 

З метою недопущення ситуації, яка загрожує Україні втратою членства в ІПВГ, звертаємось до Вас із проханням внести імплементацію Закону про прозорість до пріоритетів роботи Кабінету Міністрів, у тому числі до Плану дій уряду на 2020 рік, також встановити контроль за дотриманням термінів розробки та запровадження вторинного законодавства. Наскільки нам відомо, Кабінет Міністрів України планує доручити НАК «Нафтогаз України» також активізувати роботу по цьому напрямку – підтримуючи такий підхід, ми разом із тим наголошуємо, що питання вторинного законодавства неможливо розв’язати без відкритого та прозорого діалогу та співпраці на рівні відповідних міністерств та ЦОВВ.

Ми також звертаємося до Кабінету Міністрів України з проханням утворити міжвідомчу робочу групу у складі представників Міністерства енергетики та захисту довкілля, НАК «Нафтогаз України», Міністерства фінансів, Міністерства юстиції, Міністерства економіки, торгівлі та сільського господарства, Державної регуляторної служби, Державної служби геології та надр, Державної фіскальної служби, Державного казначейства  доручивши їй:

  1. Оперативно вирішити проблему з запровадженням вторинного законодавства, направленого на імплементацію Закону, а саме:
    Затвердження Положення про багатосторонню групу щодо імплементації ІПВГ
    Винесення на розгляд КМУ проекту відповідної Постанови з затвердженням форм консолідованого звіту про платежі на користь держави та звіту про отримані платежі;
    Схвалення проектів інших документів, необхідних для імплементації Закону та підготовки Звітів. 
  2. Розробити проект змін до Закону, пов’язаних із запровадженням нових вимог стандарту ІПВГ, для винесення на розгляд і затвердження КМУ.
  3. Забезпечити супровід  і ефективне проведення публічних закупівель, необхідних для підготовки звітності за Стандартом ІПВГ.

Сподіваємося на плідну співпрацю, готові підтримати ініціативи нового Уряду, а також долучитись до обговорення ініціатив, проблем та шляхів їх вирішення із залученням провідних експертів зі сторони громадянського суспільства.
З повагою


https://lh3.googleusercontent.com/EKrLDnz719FAO2Pj4R9WQg5VTPwHQBqEVwmDfbrAPaK41lXkwIZ8ASEMf8LLg3s2mVz8lzkjOlZcDp1Uj1E0Ld9k1UGp31MfbJdQmnEi2FJX-VwxJ-w1hQar-dXwyg7c8Lp1pVc


Олена Павленко

Почесний Президент

Dixi GroupДенис Денисенко, 

Виконавчий директор ГС 

«Коаліція Реанімаційний Пакет Реформ»


НАШІ ПЛАТФОРМИ

Інформаційно-аналітичний ресурс«Українська енергетика UA-Energy.org» є унікальною платформою для інформування

UA-ENERGY.ORG

Сайт коаліції, що об'єднує експертів провідних аналітичних центрів та громадських організацій у галузі енергетики та охорони довкілля

enref.org

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні

eiti.org.ua

Незалежна платформа для публічного діалогу з питань розвідки та видобутку нетрадиційного газу

newgas.org.ua

Відкритий дискусійний онлайн майданчик, який дає можливість усім охочим запропонувати конструктивну, реалістичну стратегію

ENKARTA.ORG