Зниження ставок на приєднання до електромереж

Перегляд регулятором ставок на приєднання до електромереж - очікувана подія. Ці ставки затверджуються щороку до 1 грудня, на наступний рік. Для розрахунку беруть до уваги ряд показників, зокрема вартість будівельних робіт, відведення земельної ділянки, розробку технічних умов, проведення різноманітних експертиз та інші. Дані надають оператори систем розподілу (обленерго), на їх основі НКРЕКП проводить розрахунки.
Звичайно, зменшення витрат бізнесу на приєднання – у будь-якому випадку позитивна новина. При цьому слід розуміти, що відчують цю зміну лише власники великих об’єктів, наприклад потужністю від 1 МВт. Для такого умовного об’єкту стандартне підключення у сільській місцевості (за середньою ставкою по всіх регіонах України) у 2019 році обійшлось би в 150 тис. грн, тоді як у 2020 році - буде 125 тис. грн.
Інше питання - чи дійсно це вплине на оцінку України в рейтингу Doing Business за індикатором «Підключення до системи електропостачання»? Так, вплине, але несуттєво. У цей індикатор входить багато показників: процедури, прозорість тарифів, гарантійний депозит (застава), реформи, вартість та інші. Власне, зменшення ставок на приєднання є лише одним зі складових витрат, що формують поняття «вартості», який до того ж розраховується як частка від доходу на душу населення. Іншими словами, якщо зростає рівень доходу на душу населення, без змін витрат, то оцінка цього індикатора автоматично покращується.
Андрій БілоусМенеджер напряму відкритих даних
НАШІ ПЛАТФОРМИ

Інформаційно-аналітичний ресурс«Українська енергетика UA-Energy.org» є унікальною платформою для інформування

UA-ENERGY.ORG

Сайт коаліції, що об'єднує експертів провідних аналітичних центрів та громадських організацій у галузі енергетики та охорони довкілля

enref.org

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні

eiti.org.ua

Незалежна платформа для публічного діалогу з питань розвідки та видобутку нетрадиційного газу

newgas.org.ua

Відкритий дискусійний онлайн майданчик, який дає можливість усім охочим запропонувати конструктивну, реалістичну стратегію

ENKARTA.ORG