На нафтовому ринку - "ідеальний шторм"

Нинішня ситуація на світовому нафтовому ринку є "ідеальним штормом" для країн-виробників, проте для країн-споживачів нафтопродуктів є можливістю досить дешево сформувати запаси пального.
Україна також може скористатися ситуацією, коли ціни на нафту є низькими, а в деяких випадках можуть навіть досягати негативних значень. В умовах високої імпортозалежності формування запасів нафти та рідкого палива може захистити внутрішній ринок від різких цінових коливань та криз у постачанні. Таким чином, в чинного уряду є шанс не лише укріпити енергетичну незалежність, а й захистити споживачів.На жаль, попередні уряди не реалізували шанс створити систему мінімальних запасів нафти та нафтопродуктів, як того вимагає Директива 2009/119/ЄС, згадана в Угоді про асоціацію, та Енергетична стратегія України. Досі Кабмін не схвалив підготовлені модель мінімальних запасів та відповідний законопроект.
Разом з тим, навіть за відсутності таких інституційних рамок та підготовчих технічних заходів, створення запасів можливе навіть зараз - на базі потужностей комбінатів Держрезерву та резервуарних парків АТ "Укртранснафта". Для того, щоб здійснити цей перший крок до формування повноцінних запасів, потрібна лише політична воля та порівняно невеликі (поки що) фінансові ресурси.
Роман НіцовичДиректор з досліджень
НАШІ ПЛАТФОРМИ

Інформаційно-аналітичний ресурс«Українська енергетика UA-Energy.org» є унікальною платформою для інформування

UA-ENERGY.ORG

Сайт коаліції, що об'єднує експертів провідних аналітичних центрів та громадських організацій у галузі енергетики та охорони довкілля

enref.org

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні

eiti.org.ua

Незалежна платформа для публічного діалогу з питань розвідки та видобутку нетрадиційного газу

newgas.org.ua

Відкритий дискусійний онлайн майданчик, який дає можливість усім охочим запропонувати конструктивну, реалістичну стратегію

ENKARTA.ORG