Карантинне "вікно можливостей"

На фоні інших держав, де вирує пандемія коронавірусу, обмежувальні заходи в Україні поки є не такими суворими, хоч уряд і запровадив режим надзвичайної ситуації. Переведення більшості персоналу на віддалену роботу та послаблення перевірок, звісно, створюють ризики для роботи окремих підприємств, але енергосистема працює стабільно. Тому першочерговою задачею для уряду та компаній-операторів об’єктів критичної інфраструктури залишається захист працівників та збереження керованості процесами.
Значно більші наслідки для галузі матиме спричинений економічний спад. Можливо, низькі ціни на енергоносії є доброю новиною для споживачів, які отримають менші рахунки, але зниження ділової активності — це і менші доходи у бізнесу, і менше сплачених податків, не кажучи вже про вплив на валютний курс та формування додаткових боргів. Урядовцям слід задуматися про заходи стимулювання економіки — наприклад, яким чином підтримати енергокомпанії державної та комунальної форми власності, адже не всі з них здатні будуть фінансово пережити цей спад.
З іншого боку, будь-яка криза — це також можливість. Для енергетичного сектора України з'явився шанс на побудову сучасних електронних сервісів, особливо у відносинах споживачів та постачальників (газу, електроенергії, тепла, комунальних послуг). Для бізнесу також відкривається "вікно можливостей" - перехід спілкування з органами державного регулювання та контролю у режим онлайну. Головне — закріпити найбільш ефективні та успішні практики вже після скасування карантинних обмежень.

Роман НіцовичДиректор з досліджень
НАШІ ПЛАТФОРМИ

Інформаційно-аналітичний ресурс«Українська енергетика UA-Energy.org» є унікальною платформою для інформування

UA-ENERGY.ORG

Сайт коаліції, що об'єднує експертів провідних аналітичних центрів та громадських організацій у галузі енергетики та охорони довкілля

enref.org

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні

eiti.org.ua

Незалежна платформа для публічного діалогу з питань розвідки та видобутку нетрадиційного газу

newgas.org.ua

Відкритий дискусійний онлайн майданчик, який дає можливість усім охочим запропонувати конструктивну, реалістичну стратегію

ENKARTA.ORG